NEO-6.5WPF | 6.5″ Neodymium 600W Max/300W Marine Pro-Coaxial Speaker
| Category |
Pro Audio |
|---|---|
| Speaker Watts | |
| Size |
6
Items sold in last 30 days
Subscription successful
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
People watching this product now!
Category: 6.5"
Brand: Nemesis Audio
Description
- Nominal Diameter: 6.5″
- Nominal Impedance: 4Ω
- Peak Power: 600W
- RMS Power: 300W
- Sensitivity: 102 dB SPL
- Frequency Range: 80 Hz – 18,000 Hz
- Voice Coil Speaker: 2″
- Voice Coil Driver: 1.75″
Discover more from Super Car Audio
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
Rated 2 out of 5
Rated 1 out of 5
Be the first to review “NEO-6.5WPF | 6.5″ Neodymium 600W Max/300W Marine Pro-Coaxial Speaker” Cancel reply
Shipping and Delivery
FREE SHIPPING – NO HIDDEN FEES
Related products
Subwoofer Boxes, 2X8", 5 Channel, Speakers, 6.5", Subwoofers, 8", Amp Kits / Wiring / Installation Accessories, Combo Packages